Výstavba dálnice D10 výrazně zrychlila dopravu v regionu a pomohla odklonit hlavní nápor osobních a nákladních automobilů, jemuž dříve čelila centra měst a obcí ležících na silnici II/610. Postupem času s rapidně narůstající intenzitou dopravy, a to i v nočních hodinách, však přinesla dálnice problémy s hlukovou zátěží, které čelí obyvatelé blízkých domů. Na městský úřad se obrátilo několik osob s žádostí, aby město iniciovalo měření míry akustického znečištění z dopravy na této pomyslné tepně. Město v této věci oslovilo Ředitelství silnic a dálnic, které žádosti vyhovělo. Měření hluku proběhne na podzim.

Ředitelství silnic a dálnic uznalo, že kvůli dlouhodobému zvyšování objemu dopravy na dálnici může docházet k překračování hlukových limitů z dopravy i v od dálnice vzdálenějších obytných budovách, a zahájilo tak administrativní přípravy měření, jež by mělo proběhnout dle metodických pokynů Ministerstva zahraničí v září, či říjnu.

Měření bude probíhat na třech místech, u rodinných domů v Přestavlcké ulici a v okrajových částech Veselé a Olšiny přiléhajících k dálnici. Výsledky měření naznačí, zda a jaká opatření si aktuální situace ze strany ŘSD vyžádá.