Po dvouleté vynucené přestávce se letos opět uskutečnila sousedská setkání s obyvateli místních částí, která vedení města pořádá pravidelně jednou do roka. V červnu zástupci městského úřadu zamířili za osadními výbory do Dobré Vody, Podolí, Kruhů, Dneboha, Lhotic, Olšiny a Sychrova, nyní se potkají s obyvateli Hoškovic, Veselé a Hněvousic.

V úvodu každého sousedského setkání zástupci města vždy představí hlavní investice probíhající či připravované ve městě, zhodnotí realizované investice v místní části a zaktualizují seznam úkolů pro danou místní část. Následuje diskuze s obyvateli, kteří nastíněné úkoly připomínkují, doplňují a ptají se na detaily. Setkání jsou vždy přítomni také členové osadních výborů (s výjimkou Hněvousic, kde osadní výbor zatím chybí), kteří představují důležité spojení mezi místní částí a městem a pomáhají městu prioritizovat jednotlivé úkoly pro konkrétní místní část. Posezení se kromě zástupců vedení města a osadního výboru účastní z pravidla rovněž zástupce investičního odboru městského úřadu, kanceláře vedoucího úřadu a strážník městské policie, který zodpovídá dotazy týkající se zejména dopravy, bezpečnosti a veřejného pořádku.

1. září uzavře sérii letošních posezení setkání s obyvateli Hněvousic. Setkání se uskuteční v Mnichově Hradišti v refektáři kapucínského kláštera za kaplí sv. Anny.

Termíny nadcházejících sousedských posezení:

29. srpna 18:30 - Hoškovice, hasičská zbrojnice

31. srpna 18:30 - Veselá, hasičská zbrojnice