Pietní shromážděníV úterý 21.června se v Praze, tak jak se už stalo tradicí, uskutečnilo Pietní shromáždění k uctění památky 27 popravených představitelů českého odboje. Mezi hlavní organizátory se již poněkolikáté zařadilo také město Mnichovo Hradiště. Všichni účastníci se nejprve sešli v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Zde mimo jiné vystoupil s projevem o osobnosti Václava Budovce z Budova starosta našeho města Arnošt Vajzr. Mnichovohradišťský rodák, člen Pražské komorní filharmonie, houslista Jan Adam poté zahrál výběr ze Sonát pro sólové housle od J.S.Bacha. O významu a odkazu majestátu Rudolfa II. promluvil Prof.Dr.Jakub Trojan. Poté se shromáždění odebralo na Staroměstské náměstí, kde za doprovodu vojenské hudby byly položeny věnce u pamětní desky popravených. Čestnou stráž v chrámu i u radnice stáli příslušníci Československé armády, členové Sokola, Junáka i krojovaní baráčníci z Mnichova Hradiště a z mladoboleslavské V.Župy Václava Budovce z Budova.