Dorazte si vyrobit a vypustil lodičku na Večer sokolských světel, který se uskuteční u příležitosti Památného dne sokolstva 8. října 2020 od 18:00 hodin na pláži „Na Kamínkách“ v Klášterské ulici v Mnichově Hradišti.

Památný den sokolstva si připomínáme v den, kdy Reinhard Heydrich krátce po svém příchodu do protektorátu v roce 1941 zahájil faktickou likvidaci sokolské organizace a jejich čelných představitelů. Zásah proti sokolům gradoval v noci ze 7. na 8. října 1941, kdy byla zahájena „Akce Sokol“. Byli při ní systematicky zatýkáni členové vedení sokolské obce, žup i funkcionáři sokolských jednot. Na základě této události se zákonem č. 49/2019 ze dne 31. ledna 2019 se stal 8. říjen – Památný den sokolstva významným dnem České republiky.

Program začne v 18:00 hodin výrobou sokolských lodiček se světlem, pokračovat bude dále připomínkou událostí roku 1941. Následně pracovníci městského muzea připomenou mnichovohradišťské sokolské funkcionáře, kteří byli popraveni při „Akci Sokol“. Na závěr společně vypustíme sokolská světla na řeku Jizeru.

Se sokolským pozdravem NAZDAR