V neděli 5. června bylo na Masarykově náměstí rušno. V 10 hodin dopoledne odtud startovali účastníci Mnichovohradišťské patnáctky, závodu, který je zároveň Memoriálem Ing. Josefa Hrona, vynikajícího atleta, jehož jméno nese rovněž místní sportovní stadion.

Na start trati, která byla i letos zkrácena (obvykle se jedná o „pětadvacítku“), se vypravily čtyři desítky účastníků. Ty trasa vedla z Hradiště přes Mohelnici do Koryt a odtud opět přes Mohelnici zpět do města. Vítězem s časem 52:17 se stal Jiří Miler z Lawi Stars MB následován Janem Švadlenkou z AC Mladá Boleslav (52:28) a Michalem Suchým z Lawi Stars (52:36), mezi ženami zvítězila Barbora Chumlenová z Eleven Run Teamu / AC Mladá Boleslav s časem 1:04:19 následovaná Simonou Jiřičkovou (1:08:29) a Annou Samešovou (1:09:22).

Tradiční závod pořádá TJ Bakovský půlmaraton a Přátelé běhu Mnichovo Hradiště. Fotogalerii z letošního ročníku naleznete ZDE.