Postup prací na lávce přes dálnici D10 neunikl nikomu, kdo v posledních týdnech projížděl úsekem dálnice mezi Mnichovým Hradištěm a Bakovem nad Jizerou. Části lávky realizované na obou stranách dálnice se k sobě začaly přibližovat a živo bylo také na okraji pole u dálnice na straně města. Tam po několik týdnů probíhala kompletace středové části lávky. Nyní se přiblížil moment, kdy by měl střední část lávky usadit na místo vysokotonážní jeřáb.

Instalace ocelové konstrukce si v sobotu 30. září a v neděli 1. října vyžádá omezení dopravy v úseku dálnice mezi Mnichovým Hradištěm a Bakovem nad Jizerou. V sobotu bude v 16 hodin doprava v obou směrech nejprve svedena do jednoho pruhu a ve střední části dálnice bude probíhat příprava jeřábu. Ten do Hradiště přijede z areálu firmy Hanyš na předměstí Prahy. Úderem 19. hodiny bude dálnice v úseku uzavřena úplně a předpokládá se, že krátce poté proběhne samotné umisťování lávky nad dálnici. V průběhu noci bude stavební firma BREX konstrukci lávky kompletovat – sešroubovávat, svařovat, instalovat zábradlí, realizovat nátěry. Práce by měly být dokončeny do nedělní 9. hodiny ranní, kdy bude v úseku dálnice opět v obou směrech obnoven provoz v jednom pruhu. Následně bude jeřáb znovu demontován a připraven k transportu. V poledne bude dálnice průjezdná opět ve standardním režimu.

Zcela dokončena by stavba měla být v průběhu října. V návaznosti na dokončení stavby bude řešena úprava přilehlé cestní sítě. A to jak na vrchu Horka, tak v blízkosti kynologického cvičiště. Z Hradiště se bude možné k lávce dostat Husovou alejí, v tom případě však budou zájemci překonávat silnici II/268. Lepší tak bude zvolit trasu vedoucí Nákladní ulicí podél Veselky, obchvat města podejít, a přecházení frekventované silnice se tak vyhnout. Tuto cestu hodlá město letos, nebo v příštím roce vyspravit.