Na základě podnětů od občanů připravuje město realizaci několika projektů, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti v dopravě, zejména bezpečnosti chodců.

Ve Dnebohu vznikne nový chodník u hospody o celkové délce 77,5 metru. Ten bude navazovat na stávající chodníky a výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti. Nový chodník bude realizován v šíři jednoho metru (standardní šíři 1,5 metru parametry uličního prostoru neumožňují) a bude proveden z betonové zámkové dlažby. Na dvou místech, kde se bude chodník křížit se stávajícími sjezdy na přilehlé pozemky, bude realizován tzv. "přejezdový chodník", který bude barevně odlišen. Odhadované náklady činí 360 tisíc Kč.

V Dobré Vodě vznikne přes frekventovanou silnici II/268 místo pro přecházení, po kterém místní dlouho volali, a v místě autobusových zastávek rovněž zastávkové zálivy. Součástí místo pro přecházení bude středový bezpečnostní ostrůvek opatřený varovnými a signálními pásy. Vybudování zálivů vyřeší nevyhovující stav, kdy autobusy při zastavování zasahují do silnice. U nástupní hrany obou zastávek bude nově bezbariérový chodník. Přístup k zastávkám na obou stranách komunikace zajistí nové chodníky z betonové zámkové dlažby. Stávající přístřešek autobusové zastávky bude demontován a následně nahrazen novým. Odhadované náklady činí 937 tisíc Kč.

Nový přechod a chodník vznikne také v Mnichově Hradišti v ulici V Lípách. Naváže na stávající chodník, který končí u vjezdu na parkoviště za zámkem. Dál povede souběžně se silnicí až ke křížení ulice V Lípách a Nad Dolci. Zde dojde k jeho napojení na chodník v severní části parkoviště u autobusové zastávky, k vybudování přechodu směrem do ulice Nad Dolci a v její navazující části rovněž k realizaci části chodníku. Chodníky budou bezbariérové. Odhadované náklady budou teprve vyčísleny.

Městu se na tyto investice podařilo získat příspěvek Nadačního fondu ŠKODA AUTO ve výši 500 tisíc Kč. Realizace všech tří akcí je naplánovaná na první polovinu příštího roku.