Pilotní ročník participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště je zahájen. Vykrojili jsme jeden milion korun z městského rozpočtu a šanci naporcovat ho mají všichni místní. Své svěží nápady podávejte do 6. června!

Meloun pro Hradiště je příležitostí pro každého, kdo má trvalé bydliště v Mnichově Hradišti, zhmotnit nápad, kterým by naše město nebo jeho místní část rád obohatil. Ať už půjde o zkrášlení zanedbaného plácku, vytvoření uměleckého díla ve veřejném prostoru, nebo vznik nezapomenutelné akce, z níž by se mohla stát nová tradice, každý nápad do výše 650 tisíc korun vítáme.

A jaký je první krok? Do neděle 6. června můžete prostřednictvím webu www.melounprohradiste.cz, e-mailu nebo přes podatelnu podávat návrhy na to, co by se v našem městě mohlo zlepšit, změnit nebo vzniknout.

Během porcování Melounu se také několikrát potkáme, poprvé už ve čtvrtek 13. května při online představení pravidel, probereme také vaše prvotní nápady. V úterý 22. června se setkáme podruhé, projdeme si podané návrhy a ujasníme si je ... a přes léto je učešeme k dokonalosti. Jaké nápady se dočkají realizace, i to bude na vás. Na podzim si realizovatelné návrhy představíme na Sousedské slavnosti. Až do 15. října budete rozhodovat svými hlasy, které návrhy si naši pozornost a práci v roce 2022 zaslouží.

Všechny důležité informace najdete na jednom místě na webu www.melounprohradiste.cz.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na Ondřeje Šindeláře, který je koordinátorem Melounu pro Hradiště. Pro mediální komunikaci je k ruce Markéta Červinková. Kontakty na oba najdete na webu Melounu.

Bude to pecka! Buďte u toho s námi. Těšíme se na vaše nápady a návrhy.