Co je participativní rozpočet města si už řada Hradišťáků pamatuje z pilotního ročníku Melounu pro Hradiště, jenž proběhl v roce 2021. Zastupitelstvo nyní opět vyčlenilo jeden milion korun na uskutečnění 2. ročníku, a tyto prostředky opět poslouží na realizaci nejzajímavějších nápadů na zvelebení veřejného prostoru. Jaké novinky letošní ročník přináší?

Většina parametrů participativního rozpočtu zůstává při starém. Opět se rozděluje onen příslovečný „meloun“, o vítězných projektech bude opět rozhodovat veřejnost, totožným způsobem bude probíhat i hlasování. Novinkou je předně povinnost konzultovat před podáním svůj návrh s koordinátory, a to ideálně osobně, případně telefonicky nebo e-mailem. Cílem totiž je, aby návrhy v letošním ročníku byly promyšlenější a aby se předpokládané náklady více blížily skutečnosti. Koordinátory, Martina Weisse a Ondřeje Šindeláře, můžete kontaktovat na společném mailu , případně se s nimi setkat v rámci neformálního setkání 4. ledna od 16 hodin v Kafé Ořech a pak každé lednové pondělí mezi 15. a 17. hodinou v kanceláři č. 6 na městském úřadě.

Co se týče harmonogramu, do konce ledna probíhá podávání návrhů a jejich postupné zveřejňování. Od února bude investiční odbor města prověřovat realizovatelnost jednotlivých projektů a finanční náklady. V květnu bude představena finální galerie návrhů a odstartováno hlasování. O vítězných projektech bude rozhodnuto začátkem června, aby je zastupitelé mohli na svém předprázdninovém zasedání potvrdit. Následně bude přikročeno k realizaci.

S kompletními pravidly 2. ročníku se můžete seznámit na webu města ZDE. Na konci tohoto týdne naleznete vše potřebné na jednom místě na webu www.melounprohradiste.cz, který aktuálně prochází aktualizací. Čekat tu na vás bude registrační formulář, video, které představí jak při podávání návrhu postupovat, i archiv pilotního ročníku, jenž může posloužit jako zdroj inspirace.