O víkendu můžete navštívit první Maker Faire v Mladé Boleslavi - pestrý festival, na kterém se představí bezmála 30 nadšených tvůrců, kutilů, novodobých řemeslníků a vynálezců. Čeká vás spousta zábavných instalací, interaktivní workshopy, vědecké show, prezentace unikátních technologických řešení a zajímavé pokusy - to vše ve zcela neformální atmosféře.

• 21.-22. září, areál Střední Průmyslové školy, uzavřená Havlíčkova ulice

• Ideální víkendová zábava pro celé rodiny, ale i nadšence do moderních technologií, či řemesel

• Těšit se můžete jak na roboty, tak i tradiční skláře nebo unikátní čokotiskárnu

• Vstup zdarma, možnost občerstvení

 

Festival je založen na interaktivitě, vše je možné si osahat a ozkoušet na vlastní kůži. Na své si přijdou především rodiny z dětmi, pro které je připraven pestrý program plný zábavného tvoření a objevování. Čekat můžete ale i odbornější program a interaktivní výstavy 3D tisku, robotiky, IT, elektroniky, ale těšit se můžete i na tradiční hodináře a skláře. V programu nechybí ani odlehčenější, ale o to zajímavější projekty jako například čokotiskárna.

Maker Faire je celosvětová síť festivalů původem z USA, akce tohoto druhu se konají po celé západní Evropě. V Čechách se Maker Faire již dvakrát uskutečnil v Praze a navštívilo ho za dva ročníky přes 20 000 lidí.

Více info také na https://mladaboleslav.makerfaire.cz/

Video z Maker Faire Prague

Událost FB