Tak hojnou účast na pietním shromáždění u příležitosti státního svátku jsme už dlouho neměli.

Dnes po 17. hodině proběhl u pomníku Obětem bojů za svobodu v parku u nádraží pietní akt spojený s uctěním Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii. Zazněla Modlitba pro Martu, proslov starosty Jiřího Plíhala, sychravé počasí prozářily svíce... Početné shromáždění se následně přesunulo o pár desítek metrů dál, do prostoru před městským kinem. Tam byla slavnostně odhalena lavička Václava Havla. Na umělecké dílo se složili dárci z řad místních občanů a firem, a Mnichovo Hradiště tak rozšířilo seznam měst a obcí, které mají tuto elegantní připomínku prvního prezidenta České republiky ve veřejném prostoru.

Díky všem, kteří přišli, za podíl na sváteční atmosféře letošního 17. listopadu v Mnichově Hradišti. Všem ostatním krásný zbytek svátečního dne.

Ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!