V letošním roce se městská knihovna opět zapojila do celostátní akce Noc s Andersenem. V pátek 27. března se v knihovně sešlo dvanáct dětí, které zde společně strávily večer plný zábavných úkolů, mezi něž patřilo psaní pohádek o vodnících a o čertech žijících v našem městě a jeho nejbližším okolí.

Šikovní spisovatelé si svá díla nakonec sami ilustrovali. Po splnění všech úkolů děti hledaly poklad ukrytý v tajemném zákoutí budovy, v níž knihovna sídlí. Po tomto dobrodružství si malí čtenáři mezi sebou představovali své oblíbené knížky. Na závěr dlouhého večera naplněného dětským smíchem a fantazií si všichni rozestlali spacáky a deky mezi policemi s knihami a před spaním si poslechli jeden příběh z knihy Kozí pohádky. Ráno, po společné snídani, si malé nocležníky plné dojmů vyzvedli jejich rodiče.