V úterý 29.1. odpoledne se v dětském oddělení městské knihovny svítilo do pozdních hodin. Svou oblíbenou dětskou knížku tu představil mnichovohradišťský pan starosta Ondřej Lochman. A že to byla knížka! Vydání pohádek z roku 1953, tedy starší než všichni zúčastnění tohoto odpoledne! Pan starosta přečetl dětem pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký, během čtení narazil na slova, se kterými se dnes už běžně nesetkáme, a tak děti přemýšlely, kdo je třeba tovaryš nebo co je to vědro – odpověď „ekologický kbelík“ by byla hodna zápisu do Wikipedie! Poté, co pan starosta dočetl, odpovídaly děti na otázky týkající se přečtené pohádky, a protože všichni dobře poslouchali, dostal každý balíček domácích sušenek a od pana starosty ještě jako bonus klíčenku se znakem našeho města.