Dvořák, Otomar: Tábor – tajemné město nad Lužnicí

Na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí se tyčí legendární pevnost husitů s biblickým jménem Tábor. Každý si tohle město pamatuje z hodin školního dějepisu, také pro turisty a je atraktivním cílem – a přesto možná ani někteří z jeho obyvatel netuší, jaká podivuhodná tajemství jsou spjatá s jeho původem a dávnou, ještě předhusitskou historií.

Frischerová, Helena: Dny mého života

Autorka knihy pocházela z Prostějova, který na začátku třicátých let opustila, aby svého manžela doprovodila na jeho cestě za prací do Sovětského svazu. Tam, v hlavním městě Moskvě o padesát let později zemřela, aniž by se kdy podívala zpátky do rodného Československa. Ve svých vzpomínkách se věnuje letům 1937 – 1947, jež strávila jako jedna z obětí Velkého teroru v táborech sovětského gulagu.

Obůrková, Eva: Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě

Jste na jižní či východní Moravě a hledáte tipy na to, jak si tuto krásnou oblast Česka užít s dětmi naplno? Tato knížka vám nabízí spoustu tipů, díky kterým si budete vy i vaše ratolesti odnášet z jižní a východní Moravy spoustu krásných vzpomínek.

Dušek, Ondřej: Kutíme s Ondrou Kutilem

Jak na drobné opravy v domácnosti, které lze zvládnout svépomocí, jednoduše a levně vám prozradí tato kniha.

Harding, Thomas: Dům u jezera

Kniha zachycuje historii jednoho domu, života pěti rodin, které se v něm vystřídaly a bouřlivého dvacátého století.