V předvečer sousedské slavnosti se v městské knihovně sešlo přes třicet lidí, aby se zúčastnili setkání nazvaného Mnichovohradišťské příběhy, naše město v literatuře a na fotografii. Během první části byla zahájena výstava Příběh našeho města. Společný projekt odbornice na historickou módu Hany Vignerové a fotografky Lucie Velichové představil pan Pavel Sosnovec. Chvíli poté jsme spolu s panem Miroslavem Pospíšilem pokřtili jeho knížku Turnovská ulice a obchody města Mnichova Hradiště v letech 1932–1955, kterou si můžete koupit v městské knihovně za 50 Kč.

Druhá část podvečera patřila čtení z knížek, jejichž děj se odehrává v našem městě. Lidé si tak mohli poslechnout úryvky z textů Pevnost mého mládí (Renée Friesová), Srdce, míč a velryba (Vlasta Pospíchalová), Běhali jsme bosi (Ivan Šmída) a Mnichovo Hradiště v pamětech rodiny Toušovy (Jan Touš st.). Svůj hlas vzpomínkám na naše město propůjčili Miroslav Smutný, Lenka Sosnovcová, Aneta Hoření a Jan Touš ml.

I přes datum akce se díky pomoci mnoha dobrých lidí náš podvečer vydařil. Těm, kteří nám pomáhali, patří náš velký dík!