V úterý 30. ledna zaplnilo sál Klubu více než 60 zájemců o již druhé Listování Lukáše Hejlíka v našem městě. Tentokrát jsme se mohli zasmát spolu s knihou Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě. Fredrik Backman je známý nejen mnohým čtenářům, ale i návštěvníkům kina, protože jeho kniha Muž jménem Ove byla úspěšně zfilmována a film jsme měli možnost několikrát zhlédnout i v Mnichově Hradišti.

Tentokrát jsme vybrali knihu, která osloví snad každého. Humorné postřehy moderního otce, který se snaží být dobrým rodičem a vysvětluje svému dvouletému synovi, jak funguje svět. I když jako každý rodič svého syna miluje, i on má slabé chvilky, ve kterých syna podezírá z poťouchlostí a naschválů. Zároveň se mu snaží vysvětlit, že všechny trapné situace, do kterých syna dostal, vždy dělal pro jeho dobro. Toto téma všechny přítomné v sále pobavilo a celé představení uběhlo neuvěřitelně rychle.

Knížku Co by můj syn měl vědět o světě, stejně jako ostatní Backmanovy tituly, si můžete vypůjčit v městské knihovně.