A co knihovna?

Městská knihovna je nyní, bohužel, pro veřejnost zavřená, přesto ale myslí na čtenáře a těší se na své (doufejme, že brzké) otevření. Každý den pro vás zpracováváme zcela nové knížky, aby byly připraveny k vypůjčení hned, jakmile budeme moci otevřít. Abyste se mohli v současné nelehké situaci na naše novinky alespoň těšit, rozhodli jsme se vám každý den, kdy nás nemůžete navštívit, nabídnout jejich „malou ochutnávku“ na facebooku města. Doufáme, že vám tato drobnost udělá alespoň malou radost!.

Snílci od Karem Thompson Walkerové v lecčem připomínají současnou nelehkou situaci. O čem kniha vypráví?

V izolovaném univerzitním městečku Jižní Kalifornie Santa Lora doklopýtá studentka prvního ročníku do svého pokoje, usne, a už se nevzbudí. Spí od rána do večera, a dokonce ani její spolubydlící Mei ji nemůže vzbudit. Nedokážou ji probudit ani zdravotníci, kteří ji odnášejí, ani zmatení lékaři v nemocnici. Poté usne další dívka a pak další. Na univerzitě se rozšíří panika, která nakonec ochromí celé město. Jak se zvyšuje počet nakažených, ruší se vyučování a v obchodech začínají docházet zásoby. Ve městě je nařízená karanténa. Spáčům se zdají intenzivní sny – ale o čem?