Klub dětí a mládeže předkládá dětem, mladým lidem a dalším zájemcům pestrou nabídku aktivit v mnoha oborech zájmové činnosti. Na začátku každého školního roku otvírá celou řadu kroužků, jejichž nabídka se pravidelně upravuje podle zájmu dětí a podle možností externích vedoucích. Všechny děti zapsané v zájmových útvarech (kroužcích) KDM mohou za zvýhodněných podmínek navštěvovat i klub Poškolák (20,-Kč/návštěva + 150,-Kč permanentka/10 návštěv).

Pravidelná činnost

Klub Poškolák

Klub Poškolák přináší dětem pestrý týdenní program v čase 12:00 – 16:00 hodin pod vedením zkušeného pedagoga (tvoření, vaření, hry, kvízy a další), stolní fotbálek, deskové hry, stolní billiard, basketbalové koše, nové počítače s internetem, Xbox s konzolí kinect, fotbalové branky, plno kamarádů a spolužáků. Klub Poškolák je otevřen pro všechny děti, které po škole čekají na autobus či odpolední kroužek, mají volnou hodinu nebo se jim prostě ještě nechce domů a chtějí si ještě chvíli zařádit s kamarády. Ti pilnější si mohou v klubu vypracovat i domácí úkoly. Děti zde naleznou i menší domácí mazlíčky, aktuálně obří šneky oblovky. NOVĚ je nutné se do Poškoláka zapsat přes rezervační systém. Kapacita je omezena na 20 dětí pro daný den v týdnu a věk dětí od 6 do 14 let.

Kluby pro rodiče s dětmi

Nezapomínáme ani na naše nejmenší a jejich rodiče na rodičovské dovolené. Každé úterý a čtvrtek jsou pro ně v době od 9 do 11 hodin vyhrazeny kluby Sluníčko a Korálek, které jsou určeny pro rodiče s dětmi od dvou let. První klubová hodina slouží převážně k rozkoukání a socializaci dětí, od 10 hodin pak začíná řízený program s lektorkou, která přináší pestrý program plný pohybu, písniček, říkanek a výtvarné činnosti. Rodiče si zde mohou vyměňovat zkušenosti anebo si jen tak popovídat. Obdobně je koncipován také klub Korálek, scházející se pravidelně ve čtvrtek od 9 hodin.

Čtvrteční dopolední keramický klub

Nově jsme zahrnuli do nabídky dopolední keramický klub, kde se tvoří pod vedením pedagoga jeden keramický výrobek. Klub je určen pro dospělé i děti. Děti pracují v doprovodu rodičů. Cena za dopolední lekci je 80 Kč.

Jednorázové akce

Nabídku všech jednorázových akcí Klubu dětí a mládeže najdete každý měsíc v programovém letáčku Kam jít nebo ve stejnojmenné sekci na našich webových stránkách, případně na Facebooku Klubu dětí.

Dětské oslavy

Narozeninová oslava s programem
Program složený z různých her a soutěží pod vedením pedagoga přizpůsobený věku dětí. Délka programu 2 hodiny. Cena: 100 Kč/dítě.

Narozeninová oslava se specificky zaměřeným programem
Program složený z her, soutěží, tance, malování na obličej či karaoke přizpůsobený věku dětí. Délka programu 2 hodiny. Cena: 150 Kč/dítě. Program lze individuálně domluvit s pedagogickými pracovníky.

Několik dalších tipů z naší bohaté nabídky

• prázdninové programy (Podzimky v Klubu, Jarňáky v Klubu, Velikonoční prázdniny v Klubu…)
  • přespání v Klubu – stylizované akce pro děti od cca 6 let (Pyžamový večírek, Strašidelná párty, Adventní přespávání…)
  • akce pro širokou veřejnost – tematické akce pro rodiny s dětmi (Bludičky v zámecké zahradě, Dny na Vostrově…)