Takových tribun, jako je ta v areálu MSK, už dnes v Čechách mnoho nenajdeme. Tradiční dřevěná tribuna vypadá i dnes takřka stejně jako na fotografiích z roku 1939, kdy byla dokončena. Žádné plastové sedačky, žádné kovové konstrukce, pouze dřevo. Při bližším pohledu je však těch více než 80 let provozu přece jen patrných. MSK proto nyní připravuje rekonstrukci tribuny a o její nové podobě má jasno – zachová si maximálně stejný ráz.

Po desetiletí udržovalo MSK tribunu pouze drobnými opravami a obnovou nátěrů. Letos však podalo na Středočeský kraj žádost o dotaci z Programu podpory sportovních a volnočasových aktivit s cílem provést kompletní rekonstrukci a uspělo.

„Díky místopředsedovi MSK Milanu Kvintusovi, který se stará v klubu o finance a členům VV MSK Jaroslavu Trpkošovi a Aleši Janatkovi, kteří se v oblasti dotací dokážou zorientovat, se nám podařilo správně a v dostatečné kvalitě podat a získat maximální možnou částku – 400 tisíc Kč. S pomocí dotace kompletně obměníme všechny pochozí plochy, schodiště, dlažby, sedačky, obnovíme vnitřní fasádu. Celkové náklady na rekonstrukci by měly činit 550 tisíc Kč,“ konstatuje Ondřej Knobloch, předseda MSK. Klub rovněž požádal o dotaci z rozpočtu města. Vzhledem k tomu, že se mu podařilo zajistit peníze i z jiných veřejných zdrojů, mělo by město dle zásad pro poskytování dotací z vlastního rozpočtu uhradit dalších 20 % celkových nákladů, což bude pro klub spravující rozsáhlý sportovní areál velkou pomocí.

Práce by měly být vzhledem k pozdější dodávce materiálu zahájeny až v listopadu, hotovo má být do konce prosince. Přestože rekonstrukce bude probíhat v podzimních měsících, práce poběží pod střechou, takže by jim povětrnostní podmínky neměly bránit. Jako první proběhnou zednické práce, zedníky následně vystřídají tesaři. Vše poběží za pochodu a práce budou naplánovány vždy do přestávek mezi zápasy dospělých. Na stavbu bude použito asi 220 m2 fošen, 65 m2 palubek, 160 metrů latí a kubík trámů.

„Po rekonstrukci našeho hlavního hřiště je rekonstrukce tribuny poslední velkou akcí, kterou v areálu potřebujeme zrealizovat. Následně už nás budou čekat pouze drobnější úpravy,“ říká Ondřej Knobloch a dodává: „Areál MSK a tenisového klubu sousedící s revitalizovaným lesoparkem a řekou Jizerou podle mě patří mezi nejkrásnější sportovní areály v Čechách. Opravená tribuna bude jeho důstojnou dominantou.“