28. září slaví svátek sv. Václav, český kníže, světec a hlavní patron českého národa. Tento den v kalendáři nalezneme jako Den české státnosti. Svatý Václav, který proslul svou zbožností, péčí o chudé, nemocné, otroky, kácením šibenic, budováním kostelů a později také zázraky, sehrál významnou úlohu při vytváření koncepce české státnosti. Proto jej nalezneme jak ve starších literárních památkách - známé je jeho zpodobnění v Kodexu vyšehradském - tak ve veřejném prostoru dneška - na Václavském náměstí, jehož jednou z dominant je jezdecká socha z dílny J. V. Myslbeka, nebo na dvacetikorunové minci.

Město při této příležitosti položilo květiny u sochy sv. Václava ve Dnebohu a rovněž přeje vše nejlepší k dnešnímu svátku všem Václavům.