Leitmotivem třetího ročníku Akademie třetího věku, který Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK) otevře na podzim, budou Dějiny umění. Uzavře se tak volný tříletý blok, jenž byl na začátku věnován historii a kultuře a letos literatuře. Přihlašování právě probíhá.

Kurzy Akademie třetího věku jsou určeny seniorům starším 55 let a zajišťuje je mladoboleslavská pobočka VISK ve spolupráci s městem Mnichovo Hradiště. Výuka probíhá ve Volnočasovém centru v Zámecké ulici, a to formou celkem deseti studijních dní, vždy s časovou dotací pěti hodin studia (v případě studijního programu Dějiny umění). V praxi to znamená každý měsíc jeden den strávený ve škole poslechem přednášky
a účastí na následném semináři a na konci každého ze dvou semestrů společné kolokvium, tedy rozprava nad probranou látkou.

Program Dějiny umění, na který se podle metodičky dalšího vzdělávání Pavly Langerové už přihlásilo deset absolventů letošního programu s názvem Svět literatury, bude zaměřen na umění a umělecké směry od nejstarších dob po současnost. Jeho součástí bude i umělecká tvořivá dílna. Město Mnichovo Hradiště přispěje absolventům dvousemestrálního studia na další vzdělávání 700 Kč, aby je motivovalo v dalším osobním rozvoji.

Zájemci o další vzdělávání, kteří by si rádi ještě rozšířili obzory, mohou navštívit internetové stránky VISK, kde se dozvědí víc a kde rovněž najdou tiskopis přihlášky. Příjem přihlášek letos probíhá až do 30. srpna. Více naleznou zde.

Dějiny umění však nejsou jediným programem, do něhož lze od podzimu nastoupit. VISK vypsal rovněž semestrální cyklus doprovodných seminářů Jak se neztratit a orientovat v dnešním právním světě (právní gramotnost seniorů), jenž je rovněž zpoplatněn částkou 850 Kč.

Čerství absolventi si kurzy nesmírně chválí. Jako důkaz jejich kvality můžeme vnímat i studenty, kteří za vzděláváním dojíždějí z okolních obcí i měst, například z Jablonce nad Jizerou.