Rok se s rokem sešel a než jsme se po oslavách 100 let naší republiky nadáli, byl tu prosinec, a s ním dorazil krásný adventní čas, ke kterému patří i tradiční vánoční jarmark. Deštivé počasí, které panovalo před jarmarkem, se naštěstí umoudřilo, a kromě menší odpolední přeháňky žádná pohroma z nebe nepřišla. Nic tedy nebránilo tomu, aby si všichni návštěvníci mohli projít spoustu prodejních stánků včetně prodejní výstavy v sále KLUBu a zakoupit tak nějaký ten dáreček pod stromeček. Nechybělo samozřejmě ani dobré jídlo a pití, přičemž nejvíce se po náměstí linula příjemná vůně horkého svařeného vína. Po náměstí chodili i obří andělé na chůdách, jež poutali pozornost dětí i dospělých. V Mírové ulici se prodávaly vánoční stromky a otevřela i školní jídelna, u které stáli lidé frontu na vyhlášené buchty. Na zahradě fary si děti mohly opět vypustit balonky s přáním, které vyslaly do nebe Ježíškovi, aby jim jejich tajná přání splnil.

Hlavní program pak probíhal na podiu, kde se postupně vystřídaly mateřské i základní školy z Mnichova Hradiště se svým hudebním i divadelním vystoupením. To sehrálo i Divadýlko na dlani před podiem, jejich povedené Andělské apokryfy se divákům velice líbily. O hudební zážitek se pak postaraly tři kapely. Ještě dopoledne to byl Tomáš Kočko se svým orchestrem, který rozezpíval náměstí koledami ve stylu moravské tradiční hudby. Odpoledne vystoupila kapela Mackie Messer Klezmer Band z Turnova se svým podáním židovské muziky. Vrcholem programu byl návrat do 60. let 20. století díky The Beatles Revival, kteří do Mnichova Hradiště zavítali po dlouhých 14 letech a zazpívali ty největší hity od Beatles.

Po jejich vystoupení následovalo slavnostní předání šeku s výtěžkem z benefice, tedy i letos se na jarmarku pomáhalo druhým. Výtěžek z prodeje sběratelských hrnků spolu s vybraným dobrovolným vstupným a sponzorskými dary putoval na pomoc pejskům a kočičkám, o které se ve svém depozitu v Mnichově Hradišti stará paní Petra Prokopová ze spolku Šance zvířatům. A kolik že se na čtyřnohé chlupáče vybralo? 55 000 Kč! Není divu, že předání šeku provázely silné emoce a dojetí, jelikož taková částka zvířecímu depozitu velmi pomůže obstarat veškerou potřebnou péči zvířatům. Přejeme tedy paní Prokopové a jejímu zvířectvu vše dobré a těšíme se za rok na další vánoční jarmark, kde snad opět budeme moci přispět na dobrou věc.

Fotogalerii z vánočního jarmarku naleznete na FB infocentra.