V sobotu 10. prosince zajížděl mlad- ší dorost MSK s trenérem Janem Javůrkem na fotbalový turnaj do polského města Gromadka. Pozvání jsme obdrželi od partnerského města Chojnówa, jehož starosta pan Jan Serkies pro nás připravil příjemný celodenní program včetně fotbalového zápolení. I přes počáteční cestovní komplikace jsme na místo dorazili zhruba za dvě hodiny a pan starosta nás přivítal osobně přímo na rynku v Chojnówě. Následně nás doprovodil do zhruba 20 kilometrů vzdálené Gromadky, kde se v prostředí krásné a prostorné haly konal samotný turnaj.

Obsazení bylo velmi kvalitní a pořadatelská péče na úrovni, jež nemá v Čechách obdoby! Přestože jsme hráli velmi slušně, nedařilo se nám střílet branky, a tak jsme všechny čtyři zápasy v základní skupině prohráli. Jedinou naši branku vstřelil v posledním utkání Dominik Kostra. Sestava MSK hrála ve složení: Bartoníček, Špinka, Skuček, Maryška, Vlach, Kostra, Jelínek, Čáp, Haník, Lechi.

Po turnaji jsme se přemístili zpět do Chojnówa, kde na nás čekal další program. Nejprve jsme se všichni přejedli v jedné z místních restaurací, kam jsme byli starostou pozváni na tradiční polský oběd. Následně jsme relaxovali v místním bazéně, kde nám byla k dispozici sauna, vířivka a plavecký bazén. Po zhruba dvou a půl hodinách nám opět vyhládlo, a tak nás pan starosta pohostil dalšími polskými pochutinami. I přes drobnou jazykovou bariéru jsme si se starostou vyměnili řadu zajímavých informací o fungování sportovních klubů i dalších odvětví veřejného života v Polsku a v Čechách. Díky blízkosti našich jazyků jsme ani nepotřebovali překladatele. Cestu domů většina osazenstva pod tíhou svých žaludků prospala... Také jsme se s panem starostou Chojnówa domluvili, že bychom naše polské protějšky rádi pozvali na fotbalový turnaj pro ročníky 2005 do Mnichova Hradiště.

Těšíme se na brzké setkání a doufáme, že jim jejich pohostinnost budeme moci oplatit.

Ondřej Knobloch, MSK