Malá vesnice s velkým srdcem.

Podle dochovaných písemných pramenů se historie vesnice datuje do roku 1395. Historii si ale necháme na některý z následujících článků a budeme se věnovat současnému dění ve zmiňované obci.

Tato obec je spolu s Hněvousicemi bez nadsázky nejrychleji se rozvíjející místní část Mnichova Hradiště. Za posledních několik let zde vyrostlo na 20 nových rodinných domů a ve výstavbě se stále pokračuje.

Dneboh známe především díky malebné přírodě a skalnímu útvaru Drábské světničky. Nejen příroda je ale tím, na co jsou místní hrdí. Závidět jim můžeme především překrásné multifunkční hřiště uprostřed vsi, ale bezesporu také neuvěřitelnou sounáležitost, která z místních obyvatel doslova čiší a je vidět na každém kroku. Dneboh je velmi krásnou vesnicí zejména díky lidem. Snad nikde jinde obyvatelé neodpracují tolik brigádnických hodin při dobrovolnické činnosti. Připomenout samozřejmě musíme, že hlavním tahounem celé obce je Sbor Dobrovolných Hasičů, který má v obci historii dlouhou více než 120 let. K této příležitosti také byla obcí vydána brožura, která historii SDH ve Dneboze podrobně mapuje i s dobovými fotografiemi a malbami.

Hasiči pořádají pravidelně nejen hasičské závody a další sportovní aktivity, ale také různé akce pro děti. Každoroční hasičské závody lákají nejen na zajímavou podívanou, ale také na občerstvení. Dnebožské smaženky jsou totiž známy široko daleko.

Místo bývalého transformátoru bylo vybudováno zázemí pro antukové kurty. Jsou zde sprchy a plně vybavená kuchyňka. Bývalý transformátor je tak novou dominantou obce a slouží také jako rozhledna.

http://www.dneboh.cz/