V neděli 28. října od 15:30, po skončení pietního aktu a připomínky vzniku republiky, začne v parku u nádraží již druhá komentovaná procházka po stopách významných osobností města. Srdečně vás na ni zveme! Přesně rok po odhalení prvních sedmi pamětních tabulek se tak připomenutí dočká řada dalších rodáku a obyvatel města - na devíti pamětních tabulkách si připomeneme celkem dvanáct osobností.  

Během procházky s Janou Dumkovou z městského muzea se na trase dlouhé zhruba jeden kilometr zastavíme u šesti domů, kde žilo osm význačných mnichovohradišťských osobností. Další tři pamětní tabulky budou umístěny na domech v blízkosti zámku. Vzhledem k větší vzdálenosti od centra města se jim trasa procházky vyhne, ale o jejich obyvatelích se také dozvíme.

Nápad vytvořit pamětní tabulky vznikl během setkání letopisecké a muzejní komise. Komise také vytvořila seznam osobností a „jejich“ domů. Netradiční podobu kruhové tabulky z mosazi navrhl architekt města Jakub Chuchlík, texty vytvořila Jana Dumková z městského muzea, výroby se ujala místní firma Tiskárna MH a osazení pamětních tabulek zajistil Václav Toman. Většina domů není v majetku města a umístění tabulek je tak možné jen díky laskavému svolení jejich majitelů.

Podrobnější informace o osobnostech a mapku umístění pamětních tabulek budeme postupně zveřejňovat zde na webu města: www.mnhradiste.cz/pametni-tabulky.