Zájem o městské prostředí v posledních letech roste, jsme hrdí, že i v Mnichově Hradišti je tento trend patrný. Důkazem toho je již třetí ročník akce s názvem Den architektury 2015, která se v našem městě koná v sobotu 3. října od 10.00 hod. Zájemci o bezprostřední setkání s architekturou se mohou přidat ve zmíněném čase na nádvoří zámku. Procházet se a diskutovat můžete s architektem města MgA. Jakubem Chuchlíkem, památkářkou Mgr. Lenkou Zikmundovou a vedoucí mnichovohradišťského muzea Mgr. Janou Dumkovou.

„Jsme svědky exploze zájmu o městské prostředí, veřejný prostor, lokální aktivismus, sousedství, život v ulicích. Je však architektura a veřejný prostor společným zájmem? Stane se kvalita pobytu, pohybu a prostředí v českých městech prioritou zastupitelů? Bude architektura a urbanismus měst součástí dlouhodobé strategie rozvoje měst?“, říká zakladatelka Dne architektury k letošnímu tématu – Co bude za 5 let, Marcela Steinbachová.