Od nového roku nás v odpadovém hospodářství čeká jedna novinka, a to možnost začlenění podnikajících osob do systému nakládání s tříděnými odpady. Fyzické i drobné právnické podnikající osoby, jejichž činnost je nevýrobního rázu a produkce tříděného odpadu nedosahuje více než jedné tuny ročně, se mohou zapojit do systému sběru a svozu tříděného odpadu města - plastů, papíru a skla. Na webových stránkách města nebo na Odboru komunálního hospodářství bude k dispozici žádost, po vyplnění žádosti se připraví smlouva. Na základě velikosti provozovny či odhadu produkce tříděných odpadů bude stanoveno, do které ze tří kategorií žadatel spadá a bude mu vyměřen poplatek ve výši jeden až tři tisíce korun ročně. V případě následné kontroly ze strany odboru životního prostředí bude mít takovýto podnikatel možnost prokázat, že je do systému odpadového hospodářství řádně zařazen.

Žádost o zapojení do systému   Ceník  Smlouva