V roce 2013 se na okraj Veselé, na místo u křižovatky se silnicí na Bakov, vrátil ze zámeckého lapidária originál sochy svatého Jana Nepomuckého. Stalo se tak na přání místních s tím, že město nechá pořídit kopii sochy, která původní dílo výhledově nahradí, aby originál mohl být opět uložen do bezpečí lapidária.

O vytvoření kopie barokní sochy rada města rozhodla letos na konci srpna. Radní vybírali ze dvou navržených variant. V úvahu vzali zhotovení kopie originálu do bloku přírodního kamene i vytvoření faksimile odlitím takzvaného výdusku na cementové bázi do formy sejmuté z originálu. Rozhodli se pro první variantu a následně město oslovilo pětici vybraných sochařů s žádostí o cenovou nabídku. Jako zhotovitel byl vybrán MgA. Martin Kulhánek.

Přestože umělec bude vytvářet věrnou kopii, socha přece jen dozná změn. Originál je totiž torzem – socha postrádá původní hlavu a je doplněna cementovým výduskem, který nemá vhodné proporce vůči tělu ani nepřiléhá optimálně na trup. Nová hlava by tak měla lépe odpovídat originálu z roku 1736. Společně s výměnou sochy za kopii bude vyměněna i horní část podstavce bezprostředně pod sochou, a to rovněž za kopii z kamenného bloku.