Když starosta Ondřej Lochman a místostarosta Jiří Bína vstupovali ve čtvrtek 17. prosince krátce před 16 hodinou do sálu Klubu, aby se při tradičním předvánočním setkání pozdravili s aktivními seniory a uvedli zhruba dvouhodinový program, zůstali na chvíli v němém úžasu: u stolů, které zaplnily celý sál, nebylo snad jediné místo volné. Na programu bylo přivítání starostou, vystoupení dětí a hudebníka Oty Menzela, představit se přišel také jednatel Klubu Jiří Senohrábek a velitel strážníků Petr Kožený.

Tradiční setkání jsme využili i jako příležitost k tomu zjistit, co by si senioři přáli ve městě zlepšit. Každý, kdo chtěl, mohl napsat své přání na kartičku v podobě vánočního balíčku a předat vedení města. Sešlo se nám tak přibližně 50 podnětů, které směřují převážně ke vzhledu města a veřejných prostranství, čistotě a pořádku. Velká část připomínek se týkala stavu silnic a chodníků (včetně návrhů na úpravy konkrétních míst). Podrobné informace si můžete přečíst ve Zprávě ze setkání se seniory. Stejně jako podněty z diskuzí se zástupci spolků a mládeže, budou podněty ze setkání se seniory zahrnuty mezi podklady pro nový Strategický plán města.

Děkujeme všem účastníkům a každému, kdo vyjádřil svůj názor na rozvoj města. Děkujeme také paní učitelce Lence Kancnýřové ze ZUŠ Mnichovo Hradiště, která se svými žáky připravila kartičky, na které účastníci své podněty psali.