Na letošní rok je stanovena výše místního poplatku za systém odpadového hospodářství na 900 Kč za jednoho občana a rok, respektive za byt nebo nemovitost, ve které není k pobytu trvale hlášena osoba. V takovémto případě je poplatníkem majitel bytu nebo nemovitosti. I nadále jsou od poplatku osvobozeni občané starší 80 let (včetně těch, kteří tohoto věku dosáhnou v letošním roce). Další podrobnosti jako úlevy a další osvobození od poplatku naleznete ve znění obecně závazné vyhlášky města č. 4/2023.

Zastupitelstvo města o navýšení poplatku rozhodlo v souvislosti s rostoucími náklady na odpadové hospodářství města. Ty budou letos podle očekávání dosahovat až k 20 milionům korun, a to i navzdory úspěšné snaze snižovat množství vyprodukovaného odpadu. I po této úpravě tak poplatky pokryjí pouze cca 45 procent nákladů. Hlavním tahounem nárůstu nákladů je růst skládkovacího poplatku a přesunutí odpadových služeb do vyšší sazby DPH.

Výše poplatku za psy se nemění. Částka poplatku však není jednotná - liší se dle adresy, kde majitel psa bydlí, konkrétní výši stanovuje obecně závazná vyhláška č. 5/2023.

Poplatky za odpady na rok 2024 lze uhradit v termínu do 30. dubna 2024, poplatky za psy do 30. června 2024.

STÁVAJÍCÍ ZNÁMKY NA POPELNICE ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI I V ROCE 2024, I NADÁLE TAK MŮŽETE VYUŽÍT MOŽNOST ÚHRADY POPLATKŮ BEZHOTOVOSTNĚ PŘEVODNÍM PŘÍKAZEM NA ÚČET MĚSTA ČÍSLO 19-2627181/0100, VARIABILNÍ SYMBOLY JSOU TOTOŽNÉ JAKO V MINULÝCH LETECH, PŘÍPADNĚ KONTAKTUJTE PRACOVNICI ÚŘADU NA TEL. ČÍSLE 326 776 621.