Do dubnové výzvy 10 000 kroků je zapojeno 31 měst včetně Mnichova Hradiště. Ještě nejste zaregistrováni?! Výzva startuje zítra, tj. ve čtvrtek 1. dubna 2021. Hlásit se budete moci i během dubna, jen myslete na to, že aktivitu bude možné zaznamenat pouze pět dní zpětně.

https://www.desettisickroku.cz/mnichovo-hradiste

 

Co motivuje některé zapojené z Mnichova Hradiště?

LENKA SOSNOVCOVÁ, ředitelka Gymnázia Mnichovo Hradiště, radní

Chodím ráda a pěší chůzi vnímám jako přirozený způsob, jak se přesunout z bodu A do bodu B. Ráno z domova do školy, odpoledne před nutnými pochůzkami v centru krátká procházka parkem nad Jizerou, někdy k večeru ještě okruh údolím Dolců... Hlídám si na krokoměru, aby to denně byly alespoň ty minimalistické 4 kilometry (6000 kroků). Do dubnové výzvy jsem se zapojila proto, abych měla důvod a motivaci ke svému dennímu standardu něco přidat, a zároveň se alespoň virtuálně začlenit do komunity lidí, kteří "to mají podobně", když nám bezčasí lockdownu ještě neumožňuje reálné setkávání...

JANA ŠŤASTNÁ, ředitelka DS Kohoutek, zastupitelka

Když se zamyslím, proč jsem začala pravidelně chodit, je to naprosto jednouché. Po uzavření všech sportovišť jsem s hrůzou zjistila, že občas mám za den počet kroků v řádech stovek. To je příšerné! Dala jsem si za cíl alespoň 10 000 kroků denně. Je to fajn, jsem na vzduchu a trochu si odpočinu od rodiny. Čas pro mě, zvýšení fyzické kondice a provětrání myšlenek. Zkuste to také!

MARKÉTA TOMÁŠOVÁ, předsedkyně mnichovohradišťského odboru KČT, koordinátorka vzdělávacích aktivit MAP II Mnichovohradišťsko

Jsem odjakživa chodec. Ráda chodím, je to pro mě naprosto přirozený pohyb (na který ale mnoho z nás zapomíná!). Mé zaměstnání mě nyní uvrhlo převážně před obrazovku počítače, navíc na home office se školní a školkovou dcerou za zády. Je tedy pro mě nezbytné najít si v současné situaci čas na sebe, jít se projít nebo proběhnout (či projet na kole) a utřídit si myšlenky, vypnout a být na čerstvém vzduchu. Přírodu nám zatím nezavřeli, je stále k dispozici pro všechny!