Koupaliště

PŘÍRODNÍ

Jizera – pláž Na Kamínkách
Komárovský rybník
Drhlenský rybník
Pískovna Veselá

BAZÉNY

Koupaliště U Hrocha – Dolní Bukovina
Koupaliště Klášter Hradiště nad Jizerou
Koupaliště Kněžmost

Pro cyklisty i vodáky – Greenway Jizera

Greenway Jizera – cyklistická

Řeka Jizera dlouhá 164 km tvoří páteř napříč územím Jizerských hor, Krkonoš, Českého ráje a Středních Čech. Díky cyklotrase Greenway Jizera se můžete vydat touto malebnou krajinou, která její tok doprovází.

Celou trasu lze v současnosti absolvovat po stávajících značených cyklotrasách. Postupně od osady Jizerky podél toku řeky lze využít cyklotrasy číslo 22 (přes Kořenov do Pasek nad Jizerou), č. 4170 (přes Vysoké nad Jizerou do Semil, Železného Brodu a Turnova), č. 14 (přes Turnov do Přepeř), č. 223 (přes Svijany, Mnichovo Hradiště do Kláštera Hradiště nad Jizerou) a č. 241 (přes Mladou Boleslav, Benátky nad Jizerou, Lázně Toušeň až k Praze).

Uvedené cyklotrasy ve větší či menší vzdálenosti sledují tok řeky a snaží se minimalizovat náročná stoupání. Především v Horním toku řeky se však cyklisté dílčímu převýšení nevyhnou. Také povrch a kvalita cyklotras je různorodá stejně jako krajina, kterou projíždí. Přesto tato dálková cyklotrasa svými téměř 190 kilometry vybízí buď k několikadennímu putování (pro zdatné cyklisty), anebo k opakovaným cyklovýletům do koridoru řeky s návštěvou přilehlých památek a zajímavostí.

Greenway Jizera – vodácká

Jizera je divoká voda. To se můžeme dočíst v mnoha vodáckých periodikách. Řeka je ve své horní části pro vodáky poměrně náročná, následuje poklidný střed toku, který začíná v Podspálově nad Železným Brodem a končí v údolí Polabské nížiny v příjemném poklidu, na rozdíl od Vltavy či Lužnice plné vodáků. Turistickou plavbu po dolní Jizeře jde rozdělit do několika přirozených úseků, zdatní vodáci jich samozřejmě zvládnou za den i více, pokud plavbu pojmou čistě jako sportovní pádlování bez kontaktu s okolím. Vodáci a turisté nejvíce využívají úseky v Českém ráji. Zde také funguje hned několik půjčoven a outdoorových cestovních kanceláří.

Vyjížďky na koních

Farma Ptýrov
Moderní jezdecký areál má k dispozici dvě venkovní jízdárny, krytou halu, lonžovací kruh i kolotoč pro koně. Pořádají se zde tuzemské a mezinárodní parkurové závody a republiková mistrovství.

Jízdárna Žák
Jízdárna Žák se nachází v obci Horní Bukovina a slouží jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce i skupiny. Jízdárna disponuje stájemi, venkovní i krytou jízdárnou.

 

 

Wellness

Hotel Malý Pivovar
Hotelovým hostům, ale i široké veřejnosti, je v hotelu k dispozici wellness centrum vybavené bazénem o délce 13 m, dětským brouzdalištěm se skluzavkou, velkou vířivkou, finskou saunou a prostorem pro individuální masáže. Nechybí ani pivní lázně a prostor pro masáže ve dvou.

Penzion Černá Louže
Privátní wellness v nadstandardním provedení poskytuje zázemí pro soukromé saunování a relaxaci ve vířivém bazénu, který je určen až pro 6 osob. Součástí penzionu je i restaurace, jejíž personál vám zajistí občerstvení dle přání.

Wellness Apartmány Richtrovi
K dispozici jsou dva plně vybavené apartmány se samostatným vchodem, každý z nich má k dispozici privátní vířivku a infrasaunu. Ubytování pro až 6 osob je bezbariérové s možností využití venkovního bazénu, grilu, terasy a hřiště.

Wellness Penzion Agáta
V penzionu Agáta na Vás čeká privátní wellness pro 4 osoby, který je vybaven finskou saunou a BIO saunou. K dispozici je taktéž odpočinková zóna s lehátky a hudbou, minibar a vířivka. Možnost využití navazující venkovní terasy k posezení.