Říjen se svými 10.000 kroky je již nenávratně za námi, je zde závěrečná rekapitulace:

  • Do podzimní výzvy se přihlásilo 56 zájemců (18 mužů, 38 žen), z toho 44 jich bylo aktivních (tj. nahráli alespoň jednu svou aktivitu).
  • Mezi těmito účastníky byli i dva junioři (9 a 10 let) - a nutno podotknout, že se oběma podařilo výzvu zdárně dokončit!
  • Nejstaršímu účastníkovi pak bylo 82 let: i před ním klobouk dolů!
  • Z oněch 44 aktivních však 10 účastníků své aktivity nenahrávalo každodenně - buď "odpadli" po několika dnech výzvy, nebo měli větší výpadek uprostřed výzvy (to vnímám jako případnou nemoc, když pak opět naskočili), někteří se "probrali" až před koncem výzvy.
  • Jen pro zajímavost ještě uvedu, že nejtěžší účastník si navážil 140 kilogramů!
  • A kolik kilometrů jsme společně vlastně pod hlavičkou města Mnichovo Hradiště nachodili? Celkem to bylo neuvěřitelných 11 068,91 kilometrů!!!

A kdo skončil na stupních vítězů? Mezi ženami gratuluji paní Aleně Hejlové, druhé místo obsadila Klára Řezáčová (v obou případech jde již o osvědčené "výzvařky", které se zapojily i do dubnové akce), na třetím místě je pak Renata Venclová - všem dámám upřímně gratuluji k pokoření nejvyšších met.

Mezi muži se na hodnocená místa dostali taktéž borci známí z dubna: první místo náleží Františku Koliášovi, který si zaslouží pomyslné famfáry i za svůj téměř neuvěřitelný výkon posledního dne, kdy ušel neskutečných 116,2 km! Ano, čtete dobře! Pro někoho třeba i týdenní kilometráž, pro našeho vítěze jednodenní záležitost! Druhé místo patří Tomáši Hejlovi, třetím v pořadí je pak Jiří Šmidrkal, náš nejstarší účastník!

Početně silně zastoupený byl devítičlenný Team Continuo, jenž díky svému množství nenašel přemožitele. Gratuluji tedy všem, kteří reprezentovali pod hlavičkou tohoto týmu. I jim patří zasloužená odměna.

Máme tu i naše dva juniory, kterým tleskám, chválím je a jejichž výdrž obdivuji. Štěpán Langr nachodil krásných 103,67 km, Barbora Tomášová pak 129,01 km. A i přes jejich hendikep v podobě mládí a "lehkosti" si nevedli vůbec špatně ani v porovnání s dospěláky!

Na mnohé z účastníků výzvy se s drobnými cenami od města Mnichovo Hradiště a Klubu českých turistů, odboru Mnichovo Hradiště sice nedostane, ale upřímně věřím tomu, že výhercem je každý, kdo překonal sám sebe a zasvětil pravidelnému pohybu svůj volný čas. Snad se pro Vás stal pohyb příjemnou radostí, bez které si svůj den již nedokážete představit (pokud tomu tak samozřejmě nebylo již dávno před výzvou). A je pak jedno, zda jste ušli za den dvacet kilometrů nebo jen sedm.

Zastavte se prosím, vy výše jmenovaní (plus členové Teamu Continuo, které jsem neuváděla jmenovitě), v informačním centru (na Masarykově nám. nad prodejnou COOP), kde na vás od dnešního rána čekají diplomy diplomy a drobné ceny. Snad vás potěší, i když si myslím, že kvůli nim jste se v říjnu z gauče nezvedali:-)

Pokud uvažujete o jarním zapojení se do výzvy (https://www.desettisickroku.cz/), vězte, že bude zase o něco příznivější, protože se připravuje mobilní aplikace, díky které nebudete muset při každém nahrávání aktivity otevírat webový prohlížeč, ale vše zvládnete pohodlně ze svého mobilu.

Mám tu pro vás i tři závěrečná doporučení:

  1. Přečtěte si článek Bláznovství chůze... Proč do toho jít? - je v něm skvěle shrnuto, jaké výhody nám z chůze plynou (https://www.desettisickroku.cz/.../blaznovstvi-chuze..).
  2. Pokud vás chůze chytla a nechce se vás pustit, zkuste tuto aktivitu pozitivně zúročit díky aplikaci Pomáhej pohybem (https://pomahejpohybem.cz/). Díky chůzi, běhu či jízdě na kole generujete body, které můžete věnovat projektu, jejž Nadace ČEZ poté finančně podpoří.
  3. Loni jsem se zapojila do bohulibého projektu Adventní běhání (https://adventnibehani.cz/). Já-neběžec (naposledy jsem běžela možná na střední škole) jsem po celou dobu adventu každý den vybíhala na minimálně 30 minut, aby se mé naběhané kilometry proměnily ve finanční podporu pro ty, kteří v životě neměli tolik štěstí jako třeba já. I letos hodlám v tomto období vystoupit ze své komfortní zóny a vybíhat do tmy a zimy, abych přispěla alespoň drobnou měrou. Nahlédněte na web projektu, myslím, že stojí za to se do něj zapojit, pokud je to jen trochu ve vašich silách.

Děkuji všem, že jsme mohli v říjnu vytvořit společnou chodící komunitu! A upřímně doufám, že se bude jen rozrůstat!

Krásný zbytek tohoto roku!

Markéta Tomášová

Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště