Předběžné výsledky naznačují, jak kdo dopadl. Účastníci výzvy mají ale stále možnost nahrávat své výkony, a to až do 5. 11. 2021, takže na oficiální výsledky si musíme ještě počkat.

Zatím tedy jen stručná rekapitulace: do podzimní výzvy se přihlásilo 56 zájemců (18 mužů, 38 žen), z toho 44 jich bylo aktivních (tj. nahráli alespoň jednu svou aktivitu). Mezi těmito účastníky byli i dva junioři (9 a 10 let) - a nutno podotknout, že se oběma podařilo výzvu zdárně dokončit! Nejstaršímu účastníkovi pak bylo 82 let: i před ním klobouk dolů! Z oněch 44 aktivních však 10 účastníků své aktivity nenahrávalo každodenně - buď "odpadli" po několika dnech výzvy, nebo měli větší výpadek uprostřed výzvy, někteří se "probrali" až před koncem výzvy.

Organizátoři výzvy budou po účastnících chtít zpětnou vazbu - dejte jim ji, prosím, ať mohou i nadále pracovat na zlepšování této jistě příjemné výzvy, která si klade za cíl zvednout z gaučů i ty, kteří s ohledem na věk či vyšší hmotnost lámou nad pravidelným pohybem hůl. Někdo zase s příchodem podzimu zalézá do svého domova s cílem přežít do dalších teplejších a slunečnějších dní. My jsme však měli letos štěstí na mimořádně kouzelný měsíc říjen, který snad povzbudil svou barevnou paletou a množstvím slunečných dní i ty nejzarytější "nesportovce". 

Tahle výzva je i o příbězích jednoho každého z nás. Napište nám prosím  ten svůj, prosím. Věříme, že zaujme i ostatní účastníky, případně namotivuje ty, kteří uvažují o jarním zapojení se. Již teď můžeme prozradit, že se na duben 2022 připravuje příznivější způsob zaznamenávání aktivit, který by snad mohl přesvědčit i ty, jimž současné nahrávání zcela nevyhovovalo. 

Po oficiálním ukončení výzvy, zveřejníme "výherce", kteří obdrží od města Mnichovo Hradiště a mnichovohradišťského Klubu českých turistů drobné ceny. Vzhledem k tomu, že covid opět řádí, to bohužel bude bez oficiální potkávací akce. Škoda! S cenami se dostane jen na některé, výhercem je ale každý, kdo překonal sám sebe a zasvětil pravidelnému pohybu svůj volný čas. Snad se pro Vás stal pohyb příjemnou radostí, bez které si svůj den již nedokážete představit (pokud tomu tak samozřejmě nebylo již dávno před výzvou). A je pak jedno, zda jste ušli za den 100 kilometrů (ano, i takoví se mezi námi našli) nebo jen sedm.

Krásné listopadové dny!
Markéta Tomášová
Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště