V sobotu 30. dubna 2022 skončila jarní výzva 10.000 kroků - oddechli jste si? Věřím, že mnozí ano. Konec nutnosti zapisovat si nachozené kilometry! Konec nutnosti hlídat si množství kroků! I když jste šli do výzvy zcela jistě dobrovolně, možná pro Vás bylo toto sledování výkonů obtěžující. Nicméně věřím, že pro některé bylo naopak zajímavé evidovat své každodenní výkony v průběhu jednoho měsíce. A je mi jasné, že mezi námi byli i tací, kteří se dovedli během dubna díky výzvě vyhecovat k maximálním výkonům.

Kroková výzva tedy skončila a s ní i Vaše výkony? A nebo Vás naopak chůze chytla natolik, že jste z ní udělali svou přítelkyni, s níž si dáváte dostaveníčko každý den?! Pokud jste jí dali šanci, je to určitě krok dobrým směrem, ke kterému Vám gratuluji. Protože stále platí ono okřídlené: Ve zdravém těle zdravý duch!

Jistě jste zvědaví, jaká je bilance výzvy v Mnichově Hradišti. Zapojilo se do ní přesně 50 účastníků (11 mužů a 39 žen). Aktivních bylo 44 účastníků (8 mužů a 35 žen). Mezi těmito účastníky byly "schované" také děti, těch bylo celkem 7 (ročníky 2008-2015). Vzhledem k tomu, že výzva cílí zejména na seniory a lidi s nadváhou, možná Vás bude zajímat, že nejstarší účastník výzvy je ročník 1939 (a zároveň je to i výherce za Mnichovo Hradiště!!!), nejtěžší vážil 120 kg (ti byli dokonce dva o této hmotnosti). Společnými silami jsme v dubnu nachodili 8103,48 kilometrů!

Nyní již vítězná listina:

Muži

1. Jiří Šmidrkal

2. Petr Lamač

3. Pepa Mráz

Ženy

1. Renata Venclová

2. Pavla Macková

3. Helena Müller

Děti

1. Natálie Nedomová

2. Štěpán Langr

3. Nina Holečková

V rámci Mnichova Hradiště vznikly i dva týmy, jeden čtyřčlenný HOL-TOM (dvě dospělé a dvě děti), jeden šestičlenný Alkoholky (čtyři dospělé a dvě děti). Zvítězil tým HOL-TOM s rozdílem pouhého jednoho bodu!

Gratuluji všem: tj. vítězům i ostatním. Protože nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

A pokud se Vám chůze dostala takříkajíc pod kůži, využijte bohatou nabídku mnichovohradišťského Klubu českých turistů - jistě z ní něco vyberete (jsme i na Facebooku).

Markéta Tomášová
Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště