Vzhledem k omezením v souvislosti s pandemií Covid 19, která v republice panují, Vám nabízíme pochod s individuální účastí. Neseďte tedy doma: vyrazte do přírody a trasu pochodu absolvujte sami, s rodinou či přáteli, a to kdykoli v měsíci od neděle 11. dubna do neděle 9. května 2021! Podpořte naši činnost zaregistrováním se na pochod a zaplacením startovného na účet 2501471504/2010, VS: 20210411, zpráva pro příjemce: Vaše jméno a příjmení.

Startovné: člen KČT 0 Kč; děti 10 Kč, dospělí 15 Kč

Po zaregistrování na našem webu Vám budou k dispozici propozice k pochodu s nabídkou různých tras pro pěší či cyklisty, zvolit si však můžete svou vlastní ze zcela jiného směru. Pro děti máme připravenou Velkou jarní turistickou hledačku, za niž vděčíme našemu spolupracovníkovi a dvornímu malíři Lukáši Umáčenému. Věříme, že děti díky ní budou pozorně sledovat své okolí. Vzhledem k tomu, že v loňském roce jsme se podíleli na projektu geostezky před místní ZŠ Studentská, mohou starší děti (i dospělí) využít na cestu pracovní list věnující se čediči (ale nejen jemu; Hravě bádavý pracovní list skřítka Čédi). Ke stažení Vám nabízíme též pamětní list dokládající absolvování trasy 4. ročníku Zásadně na Zásadku.

Odměnou za účast v pochodu Vám bude jednak skvělý pocit z pobytu v přírodě i z toho, že děláte něco pro své zdraví. V cíli si můžete opéct vlastní buřty (dřevo bude na Zásadce k dispozici), případně "najít" pamětní list a drobnou pozornost, pokud jste se zaregistrovali a zaplatili startovné. Zpět se pak vydejte zvolenou trasou.

Vyfoťte se prosím cestou na Zásadku či v samotném cíli a sdílejte s námi své fotografické zážitky: buď na emailu , případně na našem facebookovém profilu. Třeba se právě Váš snímek dostane do naší kroniky a bude tak dokladem pro příští generace o individuální formě našeho tradičního výletu.

Markéta Tomášová, předsedkyně

Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště