Snahou Klubu českých turistů, odboru Mnichovo Hradiště, není pouze plánování výletů za hranice našeho města. Jen několik metrů od našich domovů se totiž nacházejí místa, která jsou dnes již téměř zapomenutá, přestože ještě před několika desítkami let zde procházeli turisté či nocovali trampové. Jedním z takových míst je i tzv. „Údolí snů“.

Zmíněnou oblast nalezneme naproti „Vostrovu“, tj. mezi Pachouní a Jizerou. Jakožto členové KČT bychom rádi přispěli k zatraktivnění uvedené lokality a opět jí navrátili život. Pokud by naše aktivity byly veřejností podporovány, v budoucnu by přes Údolí snů vedla udržovaná pěšina umožňující rychlejší spojení mezi Mohelnicí nad Jizerou a Mnichovým Hradištěm.

Dříve, než bychom naše plány proměnili ve skutečnost, bychom se o zmíněné oblasti rádi dozvěděli více. Nápovědou je nám pouze skála, v níž je vyryt nápis „Údolí snů“ a letopočty 1976, 1837 a 1937. Jestliže by se k lokalitě podařilo vypátrat relevantní údaje, mohla by být nedaleko skály instalována informační tabulka osvětlující původ místa. Pokud jste to právě Vy, kdo znáte historii Údolí snů, prosíme Vás o spolupráci. Kontaktovat nás můžete buď na mail Jiri.Janda.08@gmail.com, nebo na telefon 737 195 525.

Jiří Janda

KČT, odbor Mnichovo Hradiště