Státní veterinární správa (SVS) z důvodu potvrzeného výskytu vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) v chovu drůbeže v katastrálním území Židněves, okres Mladá Boleslav, ve Středočeském kraji nařídila dne 17.01.2023 pod č.j. SVS/2023/009817-S mimořádná veterinární opatření, která mimo jiné spočívají ve vymezení uzavřeného pásma, jehož pásmo dozoru se dotýká také katastrálního území Veselá u Mnichova Hradiště a Lhotice u Bosně.

Žádáme všechny chovatele drůbeže, jiných ptáků chovaných v zajetí či pernaté zvěře, aby nejpozději do 23.01.2023 poskytli Městskému úřadu Mnichovo Hradiště, Odboru životního prostředí pro účely naplnění výše uvedeného nařízení následující informace k provedení soupisu ptáků na hospodářství vyplněním sčítacího listu uvedeného v příloze.

Chovatelé vyplní tyto údaje:

1. Chovatel (jméno, příjmení, obchodní firma, název)
  2. Adresa (sídlo) chovatele
  3. Kontaktní osoba
  4. Kontakt (telefonní číslo, nejlépe na mobilní telefon)
  5. Adresa místa chovu ptáků
  6. Určení produktů (pro vlastní potřebu, i pro prodej)
  • VII. Počty drůbeže chovaných v hospodářství dle kategorie:
  1. Hrabavá (slepice, krůty, perličky, křepelky, bažanti,…)
  2. Vodní (husy, kachny)
  3. Ostatní (pštros, pávi)
  4. Holubi
  5. Jiné ptactvo v zajetí (papouškovití, exotické ptactvo a ostatní),

Vyplněný sčítací list můžete přinést osobně na Městský úřad Mnichovo Hradiště, Odbor životního prostředí – kancelář č. 50 nebo 51 v přízemí (Ing. Petr Vojtek, Dáša Sedláčková) nebo na e-mailovou adresu: petr.vojtek@mnhradiste.cz nebo dasa.sedlackova@mnhradiste.cz

Aktuální informace k problematice ptačí chřipky jsou k dispozici na webu Státní veterinární správy.

Nařízení SVS a sčítací list drůbeže a jiných ptáků:

Nařízení ze dne 17.01.2023 pod č.j. SVS/2023/009817-S

Sčítací list drůbeže a jiných ptáků

Informace Ministerstva zemědělství pro veřejnost a chovatele drůbeže

Ptačí chřipka – informace MZe pro veřejnost a chovatele drůbeže

Informace SVS pro veřejnost a drobnochovatele drůbeže

Ptačí chřipka – informace pro drobnochovatele