Pokud ještě nemáte tento poplatek zaplacen, je potřeba jej uhradit do 30. dubna 2023. Částka pro letošní rok činí 840 Kč. V letošním roce jsou poprvé od poplatku osvobození občané, kterým bude v letošním roce 80 a více let. Ostatní fyzické osoby, které mají ve městě trvalý pobyt, cizinci, kteří na území ČR pobývají déle než tři měsíce (včetně těch, kteří požívají či mají zažádáno o mezinárodní ochranu nebo strpění), a vlastníci neobývané nemovitosti určené k rekreačním účelům však mají povinnost poplatek uhradit.

Poplatek lze uhradit třemi způsoby:

Na pokladně Městského úřadu Mnichovo Hradiště - hotově nebo kartou.

Bezhotovostním převodem z účtu na účet města - 000019-0002627181/0100. Pokud jste již tímto způsobem poplatek platili, použijte stejný variabilní symbol a částku poplatku v aktuální výš. Pokud variabilní symbol nemáte (nebo jste jej ztratili), na vyžádání Vám ho sdělí paní Jiřina Vodáková, tel. 326 776 621. V případě, že platba se provádí jedním příkazem za více osob, je nutno sdělit, za které osoby je poplatek hrazen.

Bezhotovostním způsobem prostřednictvím Portálu Občana města Mnichovo Hradiště (po přihlášení do privátní části portálu).