Školní rok začíná a s ním se do ulic města vrací každodenní ranní ruch. Na hladký návrat dětí do škol budou v pondělí 4. září dohlížet  strážníci městské policie, ale také jejich nové posily - přechodáři.

Takzvané asistenty na přechodech pro chodce má město k dispozici zatím celkem čtyři. Jedná se o aktivní seniory, kteří prošli školením na odboru dopravy městského úřadu a následně také školením ze strany velitele městské policie. Tři z nich půjdou v pondělí v reflexních vestách a s červenými terčíky do akce poprvé. Na bezpečnost dětí budou ve všední dny dohlížet mezi 7. a 8. hodinou, v jednání je rovněž dohled nad malými školáky, kteří se ze školy domů vracejí ještě před polednem.

"Uplatnění bychom denně našli až pro pět asistentů na přechodech. Budeme proto rádi, když se nám další zájemci nahlásí. V ideálním případě by mělo službu zajišťovat 8-10 lidí," uvádí Petr Kožený, velitel Městské policie Mnichovo Hradiště. Odměna pro přechodáře je aktuálně ve výši 120 Kč/ hod. Zájemci o tuto brigádu se mohou obracet na personalistku městského úřadu Petru Strakovou (326 776 628, 607 023 923, petra.strakova@mnhradiste.cz).

V polovině září bude v Mnichově Hradišti spuštěna akce Pěšky do školy, během níž budou právě přechodáři pomáhat se zvýšeným dohledem nad bezpečným pohybem pěších školáků.