Kde a jak parkovat? Dva největší otazníky v případě centra města, Masarykova náměstí. A také dva největší problémy, které zaměstnávají strážníky, chodce i ostatní řidiče. Abychom dokázali řešit dlouhodobě problematickou situaci, přistoupili jsme na základě připomínek komise pro dopravu a bezpečnost k dalším dopravním opatřením. Jak to nyní funguje na jednotlivých parkovacích plochách?

• Před poštou je možné parkovat pouze vpravo, parkování se hradí u parkovacího automatu, což říká i svislá dopravní značka.

• V parkovacím zálivu při silnici II/277 na Masarykově náměstí ve směru z centra je umístěna svislá dopravní značka informující o parkování, které se hradí v parkovacím automatu, na konci zálivu pak můžete zastavit v režimu K+R pro možnost krátkodobého zastavení pouze osobních vozidel. Toto místo není odstavné a za stání se zde nic neplatí, můžete tu ale zastavit jen za účelem neprodleného nastoupení či vystoupení osob.

Děkujeme za pochopení a respektování pravidel silničního provozu v centru našeho města všem řidičům.