Kdyby vám někdo nabídl 1 milion korun na úpravy veřejného prostoru, věděli byste co s ním…? Meloun pro Hradiště alias participativní rozpočet města je skvělou příležitostí si to vyzkoušet. Do konce ledna je jen na vás, Hradišťácích, s jakými nápady na využití 1 milionu korun přijdete. A pokud vás zajímá víc, jak to celé vlastně funguje, anebo chcete svůj návrh zkonzultovat, zveme vás již tento čtvrtek 4. ledna 2024 od 16 hodin na neformální setkání do Kafé Ořech, kde nad šálkem lahodné kávy nebo čaje společně probereme vaše dotazy a třeba už i konkrétní návrhy.

Potřebujete poradit s položkovým rozpočtem, odhadem nákladů, projektovou dokumentací nebo s možnostmi jak prověřit, zda je daný pozemek v majetku města? Určitě nebudete jediní. Na vaše otázky se podíváte společně s koordinátory Ondřejem Šindelářem a Martinem Weissem, kteří jsou tu od toho, aby podávání vašich návrhů bylo ještě jednodušší.

Konzultační hodiny

Martin i Ondřej tu pro vás budou po dobu celého ledna, a to každé lednové pondělí v kanceláři č. 6 v přízemí radnice od 15 do 17 hodin. Konzultace s nimi je podmínkou úspěšného podání návrhu. Máte-li už o svém návrhu jasnou představu, vezměte s sebou na schůzku všechny související materiály (skici, náčrtky, poznámky…), abyste se mohli bavit co nejkonkrétněji.

Konzultační hodiny jsou vypsány na 8., 15., 22. a 29. ledna 2024, domlouvat termín není třeba.

Co to je Meloun pro Hradiště a partipitcativn... participativní rozpočet?

Z městského rozpočtu jsme vyčlenili 1 milion korun, Meloun, o jehož využití rozhodujete právě vy, Hradišťáci. Tomuto procesu se říká participativní rozpočet. Rozpočet, o kterém rozhodují sami občané na samém začátku i v cílové rovince. V Mnichově Hradišti je v běhu již druhý ročník. Všechny detailní informace naleznete zde: https://melounprohradiste.cz/

Těšíme se na vaše nápady! Obraz města utváří ulice a domy, za tím vším ale stojí lidé, sousedé, spolky, jejich činnost. Bohatství Mnichova Hradiště je právě v pestrosti a nápaditosti. Pojďte město nebo místní část, ulici, park či náves obohatit i vy. Ať už roky toužíte po vzniku květinové louky, kultivovaného popelnicového stání, nové lavičky nebo zorganizování akce, která se třeba stane novou tradicí.

#melounprohradiste #meloun #participace #participativnirozpocet #mnichovohradiste #mnhradiste #napady #navrhy #prilezitost #sousede