Náplní posledních dvou semestrů mnichovohradišťské Akademie třetího věku byla témata z psychologie. Sérii přednášek absolvovaly tři desítky studentek a studentů, kteří ani v seniorském věku nerezignovali na osobní rozvoj a stále se vzdělávají, zajímají o svět kolem sebe, studují. V úterý 13. června se v obřadní síni radnice uskutečnilo jejich slavnostní vyřazení.

Přítomné, kteří si uzavřený cyklus přednášek pochvalovali, pozdravil starosta města Jiří Plíhal, jenž vyzdvihl aktivní přístup studentů k trávení volného času, a rovněž Petra Tomášová, koordinátorka ze Vzdělávacího institutu Středočeského kraje. Ta ocenila skutečnost, že řada studentů pokračuje v rozšiřování svých znalostí už několik let po sobě – jedna studentka dokonce již od roku 2013, kdy byla Akademie třetího věku v Mnichově Hradišti založena.

Vedle předávání certifikátů o absolvování studia, přípitku a občerstvení čekal na absolventy z Mnichova Hradiště také příspěvek města na další vzdělávání ve výši 800 Kč.

A na jaká témata se studenti mohou těšit na podzim? Od září je čeká cyklus pěti přednášek Aktéři / osobnosti našich dějin dvacátého století. Dozví se tak mnohé o ministru financí Aloisu Rašínovi, prezidentovi Emilu Háchovi, první dámě Haně Benešové, ale také o zpěváku Karlu Gottovi nebo o prvním a posledním prezidentovi SSSR Michailu Gorbačovovi. Přednášet budou historikové Michal Pehr a Michal Macháček. Přihlásit se ke studiu lze e-mailem na adrese , poplatek za semestr činí 1000 Kč. Přednáškové bloky se budou odehrávat od září v Kině Mnichovo Hradiště.