V roce 2011 připravili erzhausenští tenisté program pro milovníky tenisu z Hradiště a následující rok jim to Hradišťáci oplatili. Od čtvrtku 30. 8. do neděle 2. 11. 2012 tak hostil Tenisový klub Mnichovo Hradiště skupinu deseti seniorů - tenistů z Německa.

Na programu byl samozřejmě tenis. Prvnímu společnému turnaji v pátek nepřálo počasí. To se naštěstí umoudřilo v sobotu, kdy se konal turnaj jazykově smíšených dvojic.

A nechyběl ani doprovodný program zaměřený na poznávání města a jeho okolí. Hned ve čvrtek byl připravený výstup na vrch Mužský a návštěva hradu Valečov. V pátek se hosté podívali do pivovaru Klášter, prohlédli si sklárnu Tom Bohemia Crystal v Bělé pod Bezdězem a návštívili firmu vyrábějící součástky pro Škodovku. V sobotu odpoledne zástupce Erzhausenu přijal starosta města Arnošt Vajzr a poté vyrazili na výlet do Českého ráje - konkrétně na rozhlednu na hoře Tábor. 

Společné setkání tenisových klubů bylo zakončeno sobotním posezením ve vinném sklípku a předáním ocenění účasntíkům turnaje.