Bilance oslavy 20 let partnerství mezi městy Mnichovo Hradiště a Erzhausen je následující: 64 hostů z Erzhausenu (z toho 18 dětí - fotbalistů a skautů), čtyři společné dny od 18. do 22. října, dva společné koncerty, jedno přátelské fotbalové utkání, „mezinárodní“ rozcestník v lesoparku, společné vyučování němčiny, exkurze, výlety a především spousta milých okamžiků, rozhovorů, setkání a plánů na další roky.

Děkujeme všem spolkům a organizacím, které připravovaly program a o hosty se po několik dnů staraly - sborům Zvonky, Continuo a Charmone, Klubu Jednoty bratrské, Gymnáziu Mnichovo Hradiště a Mnichovohradišťskému sportovnímu klubu - a také spoustě jednotlivců.

Dále Základní škole Studentská za poskytnutí zázemí a školní jídelně za skvělé jídlo.

Za podporu, dary, prostory či exkurze vděčíme Pivovaru Klášter, ŠKODA AUTO, Státnímu zámku Mnichovo Hradiště, Základní umělecké škole, Římskokatolické farnosti Mnichovo Hradiště, Penzionu U Mydlářů, Řeznictví Dvořák, Cukrárně Mikula, Pivovaru Svijany, Kofole, Uzenářství Stejskal, Cukrárně Za rohem, SDH Sychrov a SDH Veselá, společnostem Saturn služby a Ryhoterm. Setkání se konalo s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.