Začátek nového školního roku přináší několik změn do jízdních řádů

Začátek nového školního roku přináší do jízdních řádů dopravce ARRIVA Střední Čechy několik změn. Jde o požadavky na úpravy školního spojení nebo další podněty obcí a krajů. Nové jízdní řády platí na dvanácti linkách od neděle 30. srpna 2015.

Na základě požadavku Královéhradeckého kraje je první a poslední spoj na lince 260000 Mladá Boleslav – Dolní Bousov – Libáň zkrácen o úsek Markvartice – Libáň a opačně.

Odpolední spoj linky 260270 v 14:45 z Mnichova Hradiště do Přepeř je nově prodloužen až do Dolního Bousova. Nové zastávky a zlepšení dopravní obslužnosti další části obce se dočkají občané v Horní Rokyté. V horní části obce vzniká pro linku 260290 nová zastávka Horní Rokytá, konečná a zastavovat zde budou všechny spoje zmíněné linky.

Dva drobné posuny spojů jsou připraveny na lince 260530 z Bělé pod Bezdězem přes Jezovou do Kuřivod. Spoje po 14. hodině jedou o 5 nebo 10 minut později. Větší změny čekají cestující na lince 260570 z Mladé Boleslavi přes Katusice do Březovic a Bezdědic. Vybrané spoje budou jezdit v Mladé Boleslavi kratší trasou a zároveň se nebudou zdržovat u železničního přejezdu u hlavního nádraží. Cílem dopravce je zrychlit dopravu na této lince a alespoň v některých časech odstranit čekání ve zmíněné lokalitě. Zlepšení dopravy se dočkají také v Březince, linka 260850 bude zastavovat nově ve stanici Březinka, Katusická. Posuny od 5 do 10 minut jsou provedeny také u dvou spojů linky 260910 z Mladé Boleslavi na Kněžmost a Kamenici.

U školního spoje linky 260130 z Čachovic do Lipníka je vložena pro lepší dopravu školáků zastávka Všejany. Nově bude zajištěna možnost přepravy školáků z obce Bílá Hlína a Habr až do Mladé Boleslavi. Linka 260310 od Vicmanova sem bude každý školní den zajíždět a v Mnichově Hradišti umožní přestup na rychlíkový spoj v 7:10 do Mladé Boleslavi.

Časových úprav na základě požadavků obcí se dočkají také školáci jezdící linkou 260340 z Dolního Bousova směr Horní Bousov, Přepeře, Dobšín a Kamenice. Ranní spoj jede o 15 až 16 minut dříve, odpolední spoje pojedou o několik minut jinak. Nového školního spojení do Dolního Bousova vznikne pro školáky z Rohatska, Bechova a Obrubců pomocí tří nových spojů na lince 260350. Nová školní zastávka je zřízena pro dva spoje také na lince 260930. V zastávce Charvatce, Na pile zastaví spoj v 6:40 do Semčic a v 13:45 z Mladé Boleslavi.

Nové jízdní řády a přesný popis změna nabízí Arriva na svém webu www.arriva-strednicechy.cz!

Uzavírky silnic stále komplikují na řadě míst cestování autobusem

Před začátkem nového školního roku připomíná dopravce ARRIVA Střední Čechy uzavírky a výluky, které komplikují cestování autobusem a ovlivnit ho mohou také některým školákům

• uzavírka silnice Březno – Nová Telib – linka 260980 jezdí v převrácené trase;
  • uzavírka Březinka – Katusice – linky 260520, 260590, 260850 vynechávají zastávku Katusice, Na Sušce a jedou v upravené trase;
  • uzavírka Hoškovice – Dneboh – linka 260300 jede z obce Dneboh po objízdné trase;
  • uzavírka Kochánky most – linka 260011 je rozdělena na dvě samostatné části;

Podrobnosti o jednotlivých výlukách jsou na webu dopravce www.arriva-strednicechy.cz!

Žákovské průkazky nabízí pro cestu do školy levnější jízdné

Žákovské průkazky pro levnější jízdné žáků a studentů na další školní rok je možné zakoupit si a nechat potvrdit na několika kontaktních místech dopravce Arriva Střední Čechy – v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Benátkách nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem a v Dobříši. Průkazka musí být před ověřením z naší strany správně vyplněna, opatřena fotografií a potvrzena školou.

Průkazky jsou vydány ve dvou verzích – pro žáky do 15 let (sleva z plného jízdného 62,5 %) a pro studenty od 15 do 26 let (sleva 25 % z plného jízdného). Průkazka je platná ve chvíli, kdy je opatřena fotografií a potvrzena jak školou, tak i místem pro ověření průkazek, což jsou místa určená dopravcem, kanceláře jiných dopravců nebo Českých drah. Žákovské jízdné platí pro jízdu ze zastávky bydliště žáka do zastávky nejbližší místu sídla školy, na praxi, internáty a koleje.

Kontaktní místa dopravce Arriva Střední Čechy pro ověřování průkazek žákovského jízdného

• Mladá Boleslav – Infocentrum ARRIVA Střední Čechy, Autobusové stanoviště, pondělí až pátek 6 až 17 hodin, telefon 326 710 711;
  • Mnichovo Hradiště – Klub s.r.o., Masarykovo náměstí 299, telefon 326 772 464;
  • Benátky nad Jizerou – Knihkupectví Jana Rákosníková, Na Burze, Pražská 45, telefon 739 474 750;
  • Bělá pod Bezdězem – Knihkupectví Jiřina Jirásková, Masarykovo náměstí 22, telefon 326 701 331;
  • Dobříš – ARRIVA Střední Čechy, Příbramská 1903, pondělí až čtvrtek od 7:00 do 15:30 a v pátek od 7:00 do 14:00, telefon 318 521 020.

Přejeme klidný zbytek léta.