Hned prvního září se na městském úřadě nepřipomínal jen první školní den, ale i úspěšné tažení mladé sportovkyně. Mistryni České republiky v parkuru v kategorii žen si „na kus řeči“ pozval starosta města Mnichova Hradiště p. Jaroslav Myška. Setkání v zasedací síni se zúčastnil ještě místostarosta p. Arnošt Vajzr a maminka mladé jezdkyně, Ing. Lenka Kocmanová.

O červencovém úspěchu Petry Charvátové se psalo většinou jen v odborném tisku, bývá to tak, že jezdectví není zrovna sportem, který plní titulní stránky velkých deníků… A jelikož se letošní skokové MČR letos jelo v Martinicích a ne nám bližším a známém Ptýrově (pozn.: PCT Ptýrov byl pořadatelem MČR 2009), mnoho místních lidí tak ani skvělé vítězství této mladé jezkyně nezaznamenalo… Starosta p. Myška si měl možnost před setkáním prostudovat časopis Jezdectví, který o MČR odborně referoval a připravil si tak na Petru Charvátovou několik záludných otázek pro vysvětlení odborných pojmů. Petra odpovědi s přehledem zvládala, pochválila i pořadatelský tým Equitany Martinice, který letos navíc musel bojovat s nepřízní počasí letošního léta – ale na otázku, zda je lepší areál v Martinicích, či závodiště Ptýrov, diplomaticky odpověděla, že „Martinice jsou možná o stupínek lepší, i když Ptýrov určitě patří mezi nejlepší areály v České republice…“.

Starosta města Jaroslav Myška pak Petře Charvátové poděkoval za milé setkání, pogratuloval jí k mistrovskému titulu a předal pamětní list, kytici a drobný dárek. Popřál jí také mnoho dalších úspěchů… (foto: Martina Bachová)