Zemědělská společnost AgroVation Kněžmost k.s. provede aplikaci rodenticidu STUTOX - II proti přemnoženým hrabošům a jiným drobným hlodavcům v dávce 2 kg na hektar na poli Pod Horkou v k.ú. Veselá u Mnichova Hradiště, a to v termínu 25. – 27. září 2023. Aplikace bude prováděna zapravením cca pěti granulí přímo do nory hlodavců pomocí speciálního nástroje, aby nemohlo dojít k pozření jedu jiným živočichem. Na pole je po aplikaci látky zákaz vstupu po dobu 48 hodin. Obvod pole bude opatřen výstražnou cedulí. Prosíme občany z okolních městských částí, aby se poli Pod Horkou v tyto dny vyhýbali.

Aplikace je povolena v souladu s obecně závaznými právními předpisy, tj. zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, s ohledem na minimalizaci rizik pro necílové organismy.