V úterý 17. listopadu tomu bude právě 26 let od revolučních událostí, kvůli nimž se k nevelké zemi ve střední Evropě obrátily oči celého světa. Pro obyvatele tehdejšího Československa však znamenaly mnohem víc než pozornost, především konec čtyřiceti let nesvobody.

Výročí sametové revoluce, jejíž oheň zažehla násilně potlačená demonstrace studentů 17. listopadu 1989, si položením květin k pomníku Obětem 1. a 2. světové války a komunismu v parku u nádraží připomene také vedení města. To zve všechny, pro které jsou ideály revoluce stále živé, aby se k akci připojili a též přišli ve 13 hodin k pomníku položit květiny a zapálit svíčku.

„Dnešní 17. listopad je stále symbolem toho, že svoboda a mír nejsou věci, které můžeme považovat za samozřejmé. Musíme si je střežit a bránit,“ komentuje výročí sametové revoluce starosta Ondřej Lochman.