O prvním záříjovém víkendu jsme si připomněli významné výročí, 150 let ode dne, kdy naším městem projel první vlak. Klub přátel železnic Českého ráje společně s Českými drahami, Středočeským a Libereckým krajem, městy a obcemi na trase a mnoha dalšími subjekty připravil k tomuto jubileu zvláštní jízdy historických vlaků v trase původní trati, tedy: Kralupy – Neratovice – Mladá Boleslav – Turnov; přidány byly i vlaky na trati Praha – Neratovice a motorové vlaky Česká Lípa – Bakov n.Jiz. - Turnov. Fanoušci historických jízd si tedy tento víkend mohli opravdu užít, protože celkem např. jen přes Mnichovo Hradiště projelo za sobotu i neděli (krom pravidelných vlaků jízdního řádu) ještě 17 dalších, z toho každý den 6 vlaků, tažených parními lokomotivami.

V sobotu počasí akci opravdu přálo, sluníčko svítilo, nebe bylo modré a plné krásně fotogenických obláčků a projevilo se to i na návštěvnosti jednotlivých nádraží i turnovského depa, kde po oba dva dny probíhal doprovodný program.

Mnichovo Hradiště se připravilo na „Vítání protokolárního vlaku“ v sobotu 5.září. Tento vlak vedla z Turnova na Neratovice a dále do Kralup přes naše město slavnostně vyzdobená parní lokomotiva 310.0134 Kafemlejnek, přezdívaná též „Babička“. Na našem nádraží se vlak křižoval s parním vlakem z Mladé Boleslavi, v čele s kolosální nádhernou 475.111, zvanou Šlechtična. Na nádraží už od 9 hodin do nálady skvěle hrála kapela Jazz Paluba střídaná místními baráčníky v krojích a dobových oděvech, kteří s harmonikářem zpívali většinou lidové písně, ale přidali také třeba známou „Ku Praze uhání vlak“.  Baráčníci vítali příchozí chlebem a solí; bohužel hejtman či jiní političtí činitelé se na cestu vlakem nevydali, takže oficiální uvítání starostou Mnichova Hradiště Ondřejem Lochmanem si užil jen vlakem dorazivší místostarosta blízké obce Žďár, pan Josef Šnajdr.

Oba vlaky na nádraží v Mnichově Hradišti pobyly něco kolem půl hodiny, během které byly v obležení fanoušků, rodičů s dětmi a také fotografů ..a během tohoto času také doplnily s pomocí bakovských hasičů vodu.

Kromě již zmiňovaných, mohli návštěvníci nádraží v Mnichově Hradišti též spatřit v provozu parní lokomotivy 464.008 Bulík (neboli Ušatá), malou dvounápravovou 213.902 BéeSka, motorové 240.056 Singrovka, T435.0111 malý Hektor a M131.1081 známý červený Hurvínek (který jsme mohli vídat i při pravidelných letních jízdách na trati Bakov n.Jiz. - Kopidlno – Sobotka). V Turnovském nádražním depu, kam se mnozí také vypravili, byla ke shlédnutí např. výstava historických silničních vozidel a u výtopny čekaly na fandy další skvosty v podobě lokomotiv se jmény jako Brejlovec, Bardotka (Zamračená), či unikátní T 499.0002 Kyklop.

Akce se organizátorům opravdu povedla, přes mírné zádrhele v odpoledních hodinách, kdy se již nedařilo sladit jízdní řád poněkud opožďujících se pravidelných vlaků se zvláštními jízdami a vlaky nabíraly docela velká zpoždění, lze říci, že to byla opravdu velká událost na kterou se bude zase další léta vzpomínat. A Mnichovo Hradiště, jak se domnívám a i z ohlasů účastníků akce slyším, se vzpomínky na toto jubileum zhostilo se ctí.